586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Armaniego

Armani – informacje o firmie

Amrani (Giorgio Armani S.p.A.) to włoski dom mody z siedzibą w Mediolanie, pod którego szyldem kryje się wiele marek (Armani Collezioni, Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Junior, Armani Exchange, Armani Hotels & Resorts i Armani Home).

Jego historia rozpoczyna się 24 lipca 1975 roku, kiedy Giorgio Armani otwiera swoją firmę Giorgio Armani S.p.A. Sam jej założyciel miał już w tym momencie na koncie przerwane studia medyczne, odbytą służbę wojskową, naukę fotografii i wreszcie dziesięć lat doświadczenia w atelier włoskiego projektanta, Nino Cerrutiego.

Rok później prezentuje swoją pierwszą kolekcję męską, która zapewnia mu rozgłos i uznanie w branży. Wkrótce poszerza asortyment o odzież damską, bieliznę, akcesoria i perfumy. Tym samym rodzą się kolejne marki, a firma wkracza wkrótce do Hollywood. W 1980 roku Richard Gere występuje w garniturze od Armaniego w filmie „Amerykański żigolak”, co na dobre łączy projektanta ze światem kina.

Logo Armaniego

Logo Armaniego przedstawia ikonę orła z głową skierowaną w prawą stronę i podniesionymi skrzydłami. Wizerunek ptaka tworzą poziome linie.

Armani logo, źródło: Shutterstock

Orzeł jest symbolem wysokiej jakości i sukcesu marki. Logo Armaniego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych na świecie.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole