586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Instagrama

Co to jest Instagram?

Instagram to serwis społecznościowy i aplikacja mobilna. Został założony w 2010 roku. Służy do publikowania zdjęć i krótkich nagrań celem komunikacji pomiędzy użytkownikami, gdzie kluczową sprawą jest interakcja i dialog (śledzenie profili, reakcje na publikowane treści, pisanie komentarzy).

Podstawową formą komunikacji za pośrednictwem serwisu jest przekaz graficzny. Charakterystyczną cechą jest ponadto umieszczanie hashtagów, czyli znaczników, które porządkują treści, wskazując miejsce, okoliczności czy emocje związane z publikowaną grafiką. W ramach serwisu istnieje również możliwość edycji zdjęć i nakładania filtrów.

Instagram spełnia ponadto funkcję narzędzia komunikacji marketingowej.

Logo Instagrama

Logo Instagrama to ikona w kształcie kwadratu o zaokrąglonych brzegach z kółkiem po środku, która wyglądem ma przypominać aparat fotograficzny. Kształtem nawiązuje do kwadratowego formatu zdjęć zamieszczanych w serwisie. Utrzymane jest w barwach zachodu słońca. Ma symbolizować nowoczesność oraz zmiany, jakie przeszedł serwis od momentu swojego powstania.

Loga Instagrama, źródło: shutterstock.com

Poprzednie logo Instagrama przedstawiało stary aparat fotograficzny z kwadratem w kolorach tęczy, umieszczonym w jego lewym górnym rogu. Nawiązywało do filtrów dostępnych w aplikacji, które postarzały zdjęcia, nadając im efekt retro.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole