521 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Gucci

Historia marki Gucci

Gucci to włoski dom mody, który swoimi korzeniami sięga 1921 roku. Wówczas to Guccio Gucci otworzył we Florencji sklep z wyrobami skórzanymi, a wkrótce po tym zaczęły powstawać kolejne.

Po śmierci założyciela za rozwój firmy stał się odpowiedzialny jeden z jego synów. Otwierano kolejne butiki Gucci, a firma stała się uwielbiana przez gwiazdy Hollywood i znana na całym świecie.

Obecnie Gucci należy do francuskiego holdingu Kering. Dalej jest uznawana za legendarną markę w historii światowej mody, która po dziś dzień nie traci na prestiżu.

Logo Gucci

Logo Gucci powstało w 1933 roku jako dwie splecione ze sobą litery „G”, pochodzące od inicjałów założyciela firmy. Obecnie taka postać logo jest wciąż używana, obok znaku firmowego w postaci pełnej nazwy marki. Logo Gucci często występuje również w kolorze złotym, co ma być symbolem luksusu.

Logo Gucci, źródło: https://www.shutterstock.com/

Na początku 2020 roku zaprezentowano nowe logo Gucci, przedstawiające nazwę marki, stylizowaną na odręczne pismo dziecięce. Logo nawiązuje do jesienno-zimowej kolekcji, która promuje nieograniczoną męskość poprzez powrót do naturalności, czego wyrazem są również widoczne inspiracje modą dziecięcą.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole