586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo IKEA

IKEA - informacje o firmie

IKEA to szwedzka marka artykułów wyposażenia domu. Historia firmy sięga 1943 roku, kiedy to Ingvar Kamprad w wieku 17 lat założył firmę IKEA z siedzibą w Älmhult.

Początkowo działanie firmy opierało się na sprzedaży wysyłkowej. Pierwszy katalog z ofertą wydano w 1951 roku. Już wkrótce powstał jednak salon wystawowy, gdzie klienci mogli obejrzeć oferowane produkty.

Kłopoty logistyczne związane z wysyłką mebli były natomiast początkiem do opracowania koncepcji samodzielnego montażu. Pierwszy salon meblowy otwarto zaś w 1958 roku. Od samego początku istnienia firmy stawiano na wysoką jakość i gustowne wzornictwo w przystępnych cenach.

Sama nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy, nazwy farmy (Elmtaryd), na której się wychowywał, oraz nazwy najbliżej usytuowanej wioski (Agunnaryd).

Obecnie IKEA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie. Prowadzi sprzedaż w 52 krajach.

Logo IKEA

Logo IKEA to nazwa marki pisana niebieską czcionką na żółtym tle w niebieskim obramowaniu.

Logo IKEA, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo firmy powstało w 1951 roku, ale już trzy lata później zostało zastąpione nowym projektem. W 1967 roku zaprojektowano logo IKEA w formie podobnej do stosowanej obecnie. Początkowo utrzymane było jednak w czarno-białej kolorystyce, potem czerwono-białej, aby w 1983 roku zyskać barwy niebiesko-żółte. W takim kształcie pozostało praktycznie niezmienione do dzisiaj (w 2019 roku zmieniono jedynie proporcje liter).

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole