520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo IKEA

IKEA - informacje o firmie

IKEA to szwedzka marka artykułów wyposażenia domu. Historia firmy sięga 1943 roku, kiedy to Ingvar Kamprad w wieku 17 lat założył firmę IKEA z siedzibą w Älmhult.

Początkowo działanie firmy opierało się na sprzedaży wysyłkowej. Pierwszy katalog z ofertą wydano w 1951 roku. Już wkrótce powstał jednak salon wystawowy, gdzie klienci mogli obejrzeć oferowane produkty.

Kłopoty logistyczne związane z wysyłką mebli były natomiast początkiem do opracowania koncepcji samodzielnego montażu. Pierwszy salon meblowy otwarto zaś w 1958 roku. Od samego początku istnienia firmy stawiano na wysoką jakość i gustowne wzornictwo w przystępnych cenach.

Sama nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy, nazwy farmy (Elmtaryd), na której się wychowywał, oraz nazwy najbliżej usytuowanej wioski (Agunnaryd).

Obecnie IKEA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie. Prowadzi sprzedaż w 52 krajach.

Logo IKEA

Logo IKEA to nazwa marki pisana niebieską czcionką na żółtym tle w niebieskim obramowaniu.

Logo IKEA, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo firmy powstało w 1951 roku, ale już trzy lata później zostało zastąpione nowym projektem. W 1967 roku zaprojektowano logo IKEA w formie podobnej do stosowanej obecnie. Początkowo utrzymane było jednak w czarno-białej kolorystyce, potem czerwono-białej, aby w 1983 roku zyskać barwy niebiesko-żółte. W takim kształcie pozostało praktycznie niezmienione do dzisiaj (w 2019 roku zmieniono jedynie proporcje liter).

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole