491 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Apple

Apple - informacje o firmie

Apple to amerykańska firma IT, produkująca komputery osobiste i mobilne oraz oprogramowanie. Historia firmy rozpoczęła się w garażu jednego z jej założycieli. Swoimi korzeniami sięga do lat 70. XX wieku, kiedy to Steve Jobs, Steve Woźniak i Ronald Wayne stworzyli firmę Apple Computer. Obecnie marka Apple jest jedną z najpopularniejszych na całym świecie, a jej logo jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych.

Logo Apple

Logo Apple to ikona nadgryzionego jabłka, obecnie występuje w wersji chromowanej lub białej.

Logo Apple

Zostało zaprojektowane w 1977 roku przez Rob’a Janoff’a - tamten projekt przedstawiał jednak jabłko w kolorach tęczy.

Logo Apple do 1998 roku

W 1998 roku zmieniono barwy logo - jabłko stało się czarne.

Logo Apple

Istnieje kilka teorii wyjaśniających powstanie takiej formy logo. Według jednej z nich inspiracją była postać Isaaca Newtona, którą Steve Jobs był wyraźnie zafascynowany. Znak firmowy miał być wyrazem pamięci dla odkrycia praw grawitacji (stąd znak jabłka w logo), a także rozszczepienia światła (stąd różne kolory w logo).

Mówi się również, że nagryzione jabłko nawiązuje do opowieści biblijnej i jest symbolem wiedzy albo do „Apple Records” - wytwórni muzycznej Beatlesów, czyli ulubionego zespołu Jobsa.

Istnieje ponadto przypuszczenie, że jabłko jest hołdem złożonym Alanowi Turingowi, który zmarł po zjedzeniu jabłka z wstrzykniętym cyjankiem.
Poza tym podobno Steve Jobs bardzo lubił jabłka i odżywiał się wedle zasad diety owocowo-warzywnej.

Pierwsze logo Apple zostało zaprojektowane przez Ronalda Wayne’a w 1976 roku. Przedstawiało rycinę, na której widać siedzącego pod jabłonią Isaaca Newtona. Na jej ramie umieszczono cytat z wiersza angielskiego poety (w polskim tłumaczeniu: „Umysł na zawsze podróżujący przez dziwne morza myśli”).

Pierwsze logo Apple

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole