586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Snapchata

Snapchat – ogólne informacje

Snapchat to komunikator internetowy, który służy do wysyłania zdjęć i filmów. To aplikacja, z której można korzystać za pośrednictwem urządzeń mobilnych, wyposażonych w system Android lub iOS. Powstał w 2011 roku. Jej autorami są dwaj studenci Uniwersytetu Stanforda – Evan Spiegel oraz Robert Murphy.
Główną formą przekazu jest przekaz graficzny, a podstawowym celem jest umieszczanie zdjęć i filmów, które dokumentują obecną chwilę – treści publikowane są w czasie rzeczywistym, a potem automatycznie kasowane (maksymalnie po 10 sekundach). Aplikacja umożliwia ponadto udostępnianie tzw. Snapstory, czyli zestawu zdjęć, widocznych przez 24 godziny. Użytkownikami aplikacji są przede wszystkim ludzie młodzi (w wieku od 13 do 25 lat).

Logo Snapchata

Logo Snapchata to ikona duszka w kolorze białym na żółtym tle.
Znak w takiej formie używany jest od początku istnienia aplikacji. Jedyna zmiana, jakiej uległ, to pogrubienie obrysu postaci w logo w 2019 roku.

Logo Snapchat, źródło: https://www.shutterstock.com/

Duszek w logo jest wyrazem podstawowej funkcji aplikacji, czyli automatycznego znikania treści w określonym czasie po ich udostępnieniu.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole