586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Versace

Versace – informacje o firmie

Versace to włoska marka odzieżowa, której historia sięga 1972 roku, kiedy Gianni Versace postanawia przylecieć do włoskiej stolicy mody. Swoje pierwsze kolekcje tworzy w Mediolanie dla innych, ale już w 1978 roku razem ze swoim bratem Santo Versace zakładają własną firmę, która staje się początkiem modowego imperium. W 1997 roku Gianni Versace ginie tragiczną śmiercią w wyniku postrzału. Firmę dziedziczy siostra założycieli marki, która prowadzi ją do dzisiaj.

Obecnie Versace to jedna z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie, której renoma nie słabnie od lat 70. XX wieku, a także potężny amerykański koncern.

Logo Versace

Logo Versace przedstawia głowę Meduzy. Pomysł umieszczenia w logo postaci z mitologii greckiej wyszedł od Gianniego Versace w 1993 roku.

Od tamtej pory znak był modyfikowany, ale Meduza do dziś pozostała znakiem marki, a jednocześnie symbolem piękna i pragnienia. Kolekcje Versace miały być w tym kontekście obiektem pożądania.

Logo Versace,
źrodło: Shutterstock

Pierwsze logo Versace powstało w 1980 roku i tak jak kolejne z 1990 roku przedstawiało imię i nazwisko założyciela firmy.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole