488 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo FC Barcelony

FC Barcelona – ogólne informacje

FC Barcelona, zwany również Barçą, to hiszpański klub sportowy, założony w 1899 roku w Barcelonie. Jego historia zaczyna się od anonsu w lokalnej gazecie, zamieszczonego przez Hansa Gampera, czego konsekwencją było zebranie grupy piłkarzy. Swój pierwszy mecz klub rozegrał w 1899 roku. Złotą erą w jego historii określa się zwykle lata 1919-1929. Do dzisiaj FC Barcelona zdobyła m.in. 26 mistrzostw Hiszpanii, 5 Pucharów Europy. Jest symbolem i dumą Katalonii, a jego motto brzmi: Més que un club (w polskim tłumaczeniu: Więcej niż klub). W ramach klubu oprócz sekcji piłki nożnej działa sekcja koszykówki, piłki ręcznej, hokeja na lodzie, a także wiele sekcji amatorskich.
Obecnie FC Barcelona jest jednym z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie.

Logo FC Barcelony

Logo FC Barcelona to tarcza herbowa w kształcie dzbana. Na górze po lewej stronie znajduje się krzyż świętego Jerzego, po prawej umieszczono zaś barwy Katalonii. W dolnej części herbu widać piłkę na tle granatowych i bordowych pasów (barwy klubowe). W centralnym punkcie znajduje się żółty pas z napisem "FCB" (skrót od nazwy klubu).

Logo FC Barcelona

Do 1910 roku herbem klubu był herb miasta Barcelona. Wówczas to ogłoszono konkurs na znak klubu.

Na przestrzeni lat logo FC Barcelona ulegało licznym modyfikacjom, ale były to zmiany o charakterze kosmetycznym, np. zmiana wyglądu piłki, barwy środkowego pasa itp.

Logo FC Barcelona 1899-2002

Obecne logo FC Barcelona to herb przyjęty w 2002 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole