586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Chevroleta

Chevrolet – informacje o firmie

Chevrolet to amerykańska marka samochodów, należąca do koncernu General Motors.

Jej historia sięga do 1911 roku, kiedy Louis Chevrolet (kierowca rajdowy, mechanik, konstruktor) i William Durant (twórca General Motors) zakładają przedsiębiorstwo Chevrolet Motor Company. Dwa lata później różnica zdań, a w konsekwencji konflikt między partnerami powoduje, że Louis Chevrolet odchodzi z firmy.

W latach 20. Chevrolet wchodzi na rynki innych krajów, w tym Polski. Podczas II wojny światowej firma skupia się na produkcji uzbrojenia i ciężarówek, aby po nastaniu pokoju wrócić do aut osobowych. W 1953 roku powstał kultowy Chevrolet Corvette, a kilka lat później model Impala.

Marka Chevrolet jest do dziś legendą rynku motoryzacyjnego i jedną z najbardziej znanych marek na świecie.

Logo Chevroleta

Logo Chevroleta to figura o kształcie przypominającym krzyż. Logo marki, zwane muszką, zostało zaprojektowane przez jednego z założycieli firmy, Williama Duranta.

Istnieje kilka teorii wyjaśniających powstanie znaku. Według jednej z nich inspiracją dla Duranta był wzór tapety w paryskim hotelu.

Logo Chevroleta, źródło: Shutterstock

Swoją wersję wydarzeń przedstawiła córka Duranta, która twierdzi, że ojciec stworzył logo marki przy stole podczas obiadu. Odmiennego zdania jest jednak jego żona, według której mąż zainspirował się wzorem zobaczonym w jednej z gazet.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole