586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Cadillaca

Cadillac – informacje o firmie

Cadillac to amerykańska marka samochodów osobowych i sportowych, należąca do koncernu General Motors.

Jej historia sięga końca XIX wieku. Rozpoczyna się zaś od niewielkiego warsztatu w Detroid, założonego przez Henry’ego Lelanda, który kilka lat później staje właścicielem fabryki Detroid Automobile Company. W 1902 roku w zakładzie, przekazanym mu przez Henry’ego Forda, Leland namawia dwóch jego inwestorów do stworzenia marki Cadillac. Rok później powstaje pierwszy samochód, model A. W 1909 roku Cadillac zostaje przejęty przez General Motors.

Nazwa marki pochodzi od nazwiska francuskiego kawalera na dworze króla Ludwika XIV, Antoine de Lamothe-Cadillaca (uważanego za przodka Henry’ego Lelanda), który w 1701 roku założył miasto Detroid.

Logo Cadillaca

Logo Cadillaca to uproszczone przedstawienie rodzinnego herbu Antoine de Lamothe-Cadillaca. Do 2014 roku znak otoczony był wieńcem laurowym.

Logo Cadillaca, źródło: Shutterstock

Barwy logo to: czerń i złoto (symbol bogactwa i mądrości), czerwień (symbol śmiałości), srebro (symbol czystości i miłości) i kolor niebieski (symbol męstwa). Pierwsze logo Cadillaca powstało w 1902 roku, a od tamtego czasu zmieniano je ponad trzydzieści razy.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole