586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Calvin Klein

Calvin Klein – informacje o firmie

Calvin Klein to amerykańska marka odzieżowa, należąca do koncernu PVH Corp. Jej historia rozpoczyna się w 1969 roku, kiedy Calvin Klein otwiera swoją pierwszą pracownię, bazując początkowo na stylu młodych Nowojorczyków. Tym samym wielki pasjonat mody, wnuk szwaczki i syn sklepikarza z Bronksu stawia swoje pierwsze kroki na drodze do modowego imperium.

Niespełna rok później firma osiąga pierwsze sukcesy, a jej zysk opiewa na milion dolarów. W latach 80. CK swoje powodzenie na rynku zawdzięcza m.in. prowokacyjnym kampaniom reklamowym. W 1997 roku CK nawiązuje współpracę z firmą Swatch, co zaowocowało wypuszczeniem pierwszej linii zegarków. W 2016 roku dyrektorem kreatywnym firmy zostaje Raf Simons, związany wcześniej z domem mody Dior. Calvin Klein jest do dziś jedną z najbardziej prestiżowych i kultowych marek w świecie mody.

Logo Calvin Klein

Logo Calvin Klein to nazwa „Calvin Klein”, czyli imię i nazwisko twórcy marki, pisana dużą czcionką. Zostało zaprojektowane przez Petera Saville. Firma przedstawiła nowe logo w mediach społecznościowych w 2017 roku, sugerując powrót do korzeni marki.

Logo Calvin Klein 2017, źródło: Shutterstock

Nowe logo Calvin Klein nawiązuje do wzoru znaku CK z lat 70., zaprojektowanego przez Jeffrey'a Banksa.

Logo Calvin Klein 1975-1992, źródło: Shutterstock

Logo CK, używane od 1975 roku, zmieniono w 1992 roku.  

Logo Calvin Klein 1992-2017, źródło: Shutterstock

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole