586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Amazona

Amazon – informacje o firmie

Amazon to amerykańska firma, prowadząca największy na świecie sklep internetowy. Jest obecnie najcenniejszą marką na świecie.

Jej historia rozpoczyna się w 1994 roku - wtedy to Jeff Bezos dostrzegł ogromny potencjał rozwijającego się dopiero Internetu. W efekcie trzydziestoletni analityk finansowy z Wall Street, porzuciwszy pracę, założył w wynajętym garażu firmę o nazwie Cadabra. W lipcu 1995 roku dzięki pomocy rodziców ruszyła jego księgarnia internetowa. Wkrótce asortyment sklepu poszerzył się o całą gamę różnego rodzaju produktów. W kolejnych latach Amazon wszedł na giełdę NASDAQ,  przejął inne firmy i osiągnął kolejne sukcesy.

Pierwotna nazwa została szybko zmieniona z uwagi na negatywne skojarzenia związane z jej znaczeniem (słowo „cadabra” kojarzyło się z wyrazem „cadaver”, który oznacza „zwłoki”). Ostatecznie zdecydowano się na nazwę „Amazon”, pochodzącą od nazwy najdłuższej rzeki na świecie, Amazonki.

Logo Amazona

Logo Amazona to nazwa „Amazon”, pisana małą czcionką. Pod nazwą umieszczono strzałkę, łączącą litery „a” oraz „z”, co oznacza, że firma ma w swojej ofercie praktycznie wszystko („od A do Z”). Strzałka jest ponadto symbolem uśmiechu, który ma wywoływać pozytywne skojarzenia z firmą i wzbudzać zaufanie klientów. Logo w takiej formie używane jest od 2000 roku.

Logo Amazon, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Amazona powstało w 1995 roku. Miało formę dużej litery „A”, w której umieszczono linię symbolizującą rzekę Amazonkę. Ten sam motyw wykorzystano przy projekcie logo w 1997 roku.

W 1998 roku znak zastąpiono logo w formie nazwy „amazon.com” i napisu „EARTH’S BIGGEST BOOKSTORE” (pol. „Największa księgarnia na Ziemi”).

W tym samym roku wprowadzono jeszcze dwa kolejne znaki. Najpierw zdecydowano się na nazwę „AMAZON.COM”, pisaną dużą czcionką z żółtym okręgiem w miejscu litery „O”, zaś kolejny projekt przedstawiał nazwę platformy pisaną małymi literami z pomarańczowym podkreśleniem (symbol uśmiechu).

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole