586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo zespołu Linkin Park

Linkin Park – informacje o zespole

Linkin Park to amerykański zespół muzyczny, wykonujący muzykę będącą mieszanką różnych gatunków i nurtów (m.in. rock, rap, metal).

Historia zespołu rozpoczyna się w 1996 roku w Kalifornii. Grupę, która początkowo nosiła nazwę Xero, założyli Mike Shinoda i Brad Delson. Kiedy skład zespołu uzupełnił się o kolejnych członków, nazwę zmieniono na Hybrid Theory, a następnie na Linkin Park (od Parku Lincolna).

Swój debiutancki album „Hybrid Theory” muzycy nagrali w 2000 roku. Stało się to możliwe dzięki wytwórni Warner Bros. Płyta szybko odniosła nieoczekiwany sukces i zdobyła wiele prestiżowych nagród.

W 2017 roku wokalista zespołu, Chester Bennington, popełnił samobójstwo. W 2020 roku Linkin Park ogłosił rozpoczęcie pracy nad nową płytą z okazji 20-lecia swojego debiutu.

Logo zespołu Linkin Park

Logo Linkin Park to nieregularna figura, w którą wpisano litery „L” i „P”, pochodzące od nazwy zespołu. Krawędzie figury symbolizują ponadto członków grupy.

Logo Linkin Park, źródło: Shutterstock

Początkowo logo Linkin Park przedstawiało dwie litery „L” i „P”, pochodzące od nazwy zespołu.

Logo Linkin Park 2000, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:LPLogo-black_2000-07.svg, autor: Schneau, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Kształt logo Linkin Park zmieniono w 2007 roku.

W 2017 roku po samobójczej śmierci jednego z członków grupy zmodyfikowano dotychczasowy symbol, usuwając jedną z krawędzi figury na część Chestera Benningtona.

Logo Linkin Park 2017, źrodło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:LP_2017_logo_after_Bennington%27s_death.png, autor: Linkin Park, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole