586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Volvo

Volvo – informacje o firmie

Volvo to szwedzka marka samochodów osobowych.

Jej historia rozpoczyna się w kwietniu 1927 roku, kiedy zaprezentowano pierwszy samochód Volvo (był to kabriolet OV4, zwany również Jacob). Korzeniami sięga jednak do czasów wcześniejszych i ma swoje źródło w przypadkowym spotkaniu dwóch pracowników fabryki łożysk kulkowych SKF. Byli to Assar Gabrielsson oraz Gustaf Larson, których połączyła wspólna pasja. To oni są autorami nazwy marki – łacińskie słowo „volvo” znaczy „toczyć się” – która została zarejestrowana już w 1915 roku.  

Obecnie Volvo jest własnością chińskiego koncernu Geely. Samochody marki były zawsze synonimem bezpieczeństwa i solidności, a firma niezmiennie wyróżnia się wysoką jakością, dbałością o szczegóły i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań.

Logo Volvo

Logo Volvo to koło, od którego prawej strony odchodzi strzałka skierowana do góry. Figurę przecina poziomy pasek z nazwą marki.

Logo Volvo, źródło: Shutterstock

Logo pochodzi od alchemicznego symbolu żelaza, który jest nawiązaniem do tradycji szwedzkiego przemysłu, opartego na hutnictwie i stali. Stanowi również odniesienie do rzymskiego znaku boga wojny, Marsa, będącego także symbolem męskości.

Logo Volvo w kształcie zbliżonym do obecnego po raz pierwszy pojawiło się w 1930 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole