586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Juventusu

Historia Juventusu

Juventus to klub piłkarski, który powstał w 1897 roku w Turynie. Został powołany do życia przez uczniów z Liceum Massimo D’Azeglio na Via Parini. Pierwszym miejscem ich spotkań była ławka, która obecnie znajduje się jako eksponat w muzuem klubowym.

Pierwotna nazwa klubu (Sport-Club Juventus) została zmieniona na obecną (Juventus Football Club) w 1945 roku. Swój pierwszy oficjalny mecz klub zagrał na na Mistrzostwach Włoch w 1900 roku, wtedy również odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

Obecnie Juventus jest jednym z najpopularniejszych klubów piłkarskich w Europie, a także jednym z dwóch najstarszych włoskich klubów.

Logo Juventusu

Obecne logo Juventusu, stosowane od 2017 roku, przedstawia trzy litery "J" - dwie z nich mają barwę białą, pomiędzy nimi znajduje się natomiast przerwa, tworząca kolejną literę "J". Znak utrzymany jest w czarno-białej kolorystyce.
Powstał jako połączenie kształtu herbu (symbol zwycięstwa), czarno-białych pasów (barwy klubowe) oraz litery "J" (od pierwszej litery nazwy klubu). Ma być wyrazem charakteru klubu, a także podążania za nowoczesnością.

Logo Juventus, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwszy znak klubu powstał w 1920 roku. Na przestrzeni kolejnych lat ulegał on wielu zmianom i modyfikacjom. Poprzednie logo klubu przedstawiało herb w postaci owalnej tarczy, z pięcioma pionowymi pasami (dwa białe i trzy czarne). Wewnątrz tarczy znajdowały się: nazwa klubu, korona i byk.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole