586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Alfa Romeo

Alfa Romeo – informacje o firmie

Alfa Romeo to włoska marka samochodów osobowych, sportowych, wyścigowych i dostawczych, należąca do koncernu Fiata.

Jej historia sięga 1906 roku, kiedy to Alexandre Darracq zakłada fabrykę samochodów, która następnie zostaje wykupiona przez grupę przedsiębiorców, a tym samym od 1910 roku działa jako Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A). Pięć lat później firmę przejmuje Nicola Romeo, a od nazwiska nowego właściciela utworzony zostaje drugi człon nazwy marki.

W 1910 roku z fabryki wyjeżdża pierwszy samochód. Sportowy model 40-60 HP z 1913 roku zdobywa pierwsze miejsce w rajdzie Parma-Bercett, a następnie wygrywa wyścigi na torze Mugello (1920-1921).

Obecnie Alfa Romeo to jedna z najbardziej znanych marek samochodów na całym świecie, która zapisała się na stałe w historii sportu, a także przedmiot pożądania wielu pasjonatów motoryzacji.

Logo Alfa Romeo

Logo Alfa Romeo składa się z dwóch części umieszczonych w okręgu, który otoczony jest pierścieniem z nazwą marki.

Po lewej stronie znajduje się czerwony krzyż na białym tle – to flaga Mediolanu, czyli miasta powstania marki. Po prawej stronie widać zaś herb rodziny Visconti, przedstawiający węża w koronie. Według legendy Otone Visconti zgładził niewiernego rycerza, na którego tarczy widniał właśnie wąż. Symbol ten umieścił następnie w herbie miasta.

Logo Alfa Romeo, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Alfa Romeo powstało w 1910 roku, autorem projektu był pracownik firmy, Romano Cattaneo. Od tamtego czasu logo przeszło wiele modyfikacji, ale kolejne zmiany nie wpłynęły zasadniczo na jego obecną formę.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole