586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Nissana

Nissan – informacje o firmie

Nissan to japońska marka samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów, należąca do koncernu Nissan Motor Co.

Jej historia rozpoczyna się w 1911 roku od założenia firmy Kwaishinsha, która w 1926 roku łączy swoje siły z Jitsuyo Jidosha. Za oficjalną datę powstania Nissana uznaje się zaś 1934 rok, wówczas to zmieniono nazwę połączonych firm. Nazwa pochodzi natomiast od pierwszych liter imienia i nazwiska prezydenta firmy Nihon Sangyo. 

Podczas II wojny światowej Nissan koncentruje się na potrzebach wojska, aby w 1947 roku powrócić do produkcji samochodów osobowych. Już wkrótce staje się drugim co do wielkości producentem aut w Japonii.

Od 1983 roku wszystkie modele samochodów wypuszczane są na rynek pod nazwą Nissan (zamiast Datsun), która wcześniej była zarezerwowana dla ciężarówek.  W 1989 roku firma rozpoczyna produkcję aut luksusowych. W 2002 roku doszło do aliansu Nissana i Renault, a w 2010 roku Nissan podejmuje współpracę z Daimler AG.

Logo Nissana

Logo Nissana to nazwa marki „Nissan” pisana dużą czcionką. Nad i pod napisem znajdują się łuki o płaskich zakończeniach.

W takiej formie używane jest od 2020 roku. W stosunku do poprzedniego znaku nowe logo zostało znacznie uproszczone. Ma być symbolem nowoczesności i nowego etapu rozwoju firmy, związanego z coraz większą rolą napędu elektrycznego w samochodach marki.

Logo Nissana, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:New-nissan-and-z-logos-2-20200324120720-800x450.webp, autor: 名無しの日本人編集者, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Poprzednie logo Nissana powstało w 2001 roku.

Logo Nissana 2001-2020, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Nissana powstało w 1934 roku. Od tego czasu przeszło wiele zmian i modyfikacji, ale zawsze przedstawiało nazwę marki.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole