586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Adidas

Historia firmy Adidas

Adidas to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące odzież i obuwie sportowe. Jego korzenie tkwią w 1924 roku, kiedy bracia Adolf i Rudolf Dassler założyli firmę zajmującą się szyciem butów sportowych.

Podczas II wojny światowej przedsiębiorstwo produkowało buty dla niemieckiej armii, co przyczyniło się do rozłamu między braćmi. W jego wyniku zaczęli działać oddzielnie –  Rudolf Dassler założył własną firmę (Ruda, potem Puma), natomiast Adolf zaczął prowadzić przedsiębiorstwo Adidas (nazwa pochodzi od zdrobnienia „Adi” i trzech pierwszych liter nazwiska).

Adidas – trzy legendarne paski

Rozpoznawalne na całym świecie trzy paski swój początek wzięły z dążenia do wyróżnienia produktów firmy Adidas spośród innych. W czasach, kiedy Adolf Dussler produkował obuwie, wszystkie buty sportowe wyglądały bardzo podobnie – wszywano w nie wzmacniający pasek, do którego on dodał dwa kolejne.

Logo Adidas

Logo Adidas przedstawiające koniczynkę (Trefoil) powstało w 1972 roku po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Znak miał wyrażać różnorodność marki.

Najnowsze logo firmy Adidas przedstawia trzy kolumny, nawiązuje do legendarnych trzech pasków i przypomina górę – symbol trudności i przekraczania swoich możliwości.

Logo Adidas, źródło: https://www.flickr.com/photos/warrenski/4451793040/, autor: warrenski

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole