586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Herb Anglii

  • herb Anglii
  • symbol Anglii
  • godło Anglii

Jak wygląda herb Anglii?

W aktualnym herbie Anglii na czerwonym tle widnieją trzy złote lamparty o niebieskich językach i pazurach. Są przedstawione w pozycji z wyciągniętymi walecznie przednimi łapami i zadartymi wojowniczo ogonami.

Herb Anglii, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Royal_Arms_of_England.svg, licencja CC 4.0, autor: Sodacan (grafika niezmieniona)

Historia godła Anglii

Godło Anglii istnieje już od 1198 roku, kiedy to wprowadził je król Ryszard Lwie Serce. Został on wykonany na wzór herbu Normandii, która dziś wykorzystuje w swoim godle wizerunek dwóch lampartów.

Podobno według tradycji do herbu Normandii został dodany trzeci lampart w momencie, kiedy oba królestwa (Normandii i Anglii) były ze sobą połączone.

Herb Anglii stanowi składową część herbu Wielkiej Brytanii. Złożony jest on z czterech pól, z których dwa (górny lewy i dolny prawy) zajęte są przez złote lamparty na czerwonym tle. Herb Wielkiej Brytanii to symbol noszony przez jej władców. Spotkać go można także na monetach czy budynkach administracji państwowej.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole