521 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbole urządzeń sieciowych

Czym są symbole urządzeń sieciowych?

Urządzenia sieciowe to sprzęty, które pomagają podłączyć komputer do sieci, zwłaszcza tej najpopularniejszej – Internetu. Należą do nich: modem (odbiornik sygnału Internetu), koncentrator (pozwala na przyłączenie do sieci wielu urządzeń), most (łączący segmenty sieci), przełącznik, punkt dostępowy, router (rozdziela sygnał w prywatnej sieci), stacja robocza.

Jak wyglądają symbole urządzeń sieciowych?

Jednym z najważniejszych symboli sieciowych jest symbol modemu. Wygląda on jak płaskie prostopadłościenne pudełko, ułożone w poziomie i uzupełnione 6 kołami, umieszczonymi na jednym z boków. Koła symbolizują kontrolki na modemie.

Podobnym symbolem jest koncentrator, który oprócz kół narysowanych z boku ma też zaznaczoną na wierzchu dwustronną strzałkę.

Most to z kolei symbol elementy łączącego sieci. Przypomina prostopadłościan z wyciętym łukiem.

Urządzenia sieciowe

Przełącznik wygląda jak płaskie pudełko, które ma na górnej ścianie narysowane cztery strzałki, z grotami wskazującymi dwa różne kierunki.

Punkt dostępowy wyglądem przypomina bardzo symbol modemu, jednak koła zastąpiono w nim konturami owali.

Router oznaczany jest formą okrągłego dysku z czterema strzałkami na górze, z których dwie zwrócone są do środka, a dwie na zewnątrz.

Do głównych urządzeń sieciowych należy także stacja robocza. Jej symbol jest najbardziej dosłowny i rozbudowany. Składa się z rysunku przedstawiającego monitor, klawiaturę i komputer, które umożliwiają użytkownikowi działania w sieci.

Ostatnim z symboli, który dotyczy sieci, ale nie oznacza urządzenia, a cały system, jest zapora sieciowa (tzw. firewall). To sposób zabezpieczania sieci przed intruzami (atakami na sieć).

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole