586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbole urządzeń sieciowych

Czym są symbole urządzeń sieciowych?

Urządzenia sieciowe to sprzęty, które pomagają podłączyć komputer do sieci, zwłaszcza tej najpopularniejszej – Internetu. Należą do nich: modem (odbiornik sygnału Internetu), koncentrator (pozwala na przyłączenie do sieci wielu urządzeń), most (łączący segmenty sieci), przełącznik, punkt dostępowy, router (rozdziela sygnał w prywatnej sieci), stacja robocza.

Jak wyglądają symbole urządzeń sieciowych?

Jednym z najważniejszych symboli sieciowych jest symbol modemu. Wygląda on jak płaskie prostopadłościenne pudełko, ułożone w poziomie i uzupełnione 6 kołami, umieszczonymi na jednym z boków. Koła symbolizują kontrolki na modemie.

Podobnym symbolem jest koncentrator, który oprócz kół narysowanych z boku ma też zaznaczoną na wierzchu dwustronną strzałkę.

Most to z kolei symbol elementy łączącego sieci. Przypomina prostopadłościan z wyciętym łukiem.

Urządzenia sieciowe

Przełącznik wygląda jak płaskie pudełko, które ma na górnej ścianie narysowane cztery strzałki, z grotami wskazującymi dwa różne kierunki.

Punkt dostępowy wyglądem przypomina bardzo symbol modemu, jednak koła zastąpiono w nim konturami owali.

Router oznaczany jest formą okrągłego dysku z czterema strzałkami na górze, z których dwie zwrócone są do środka, a dwie na zewnątrz.

Do głównych urządzeń sieciowych należy także stacja robocza. Jej symbol jest najbardziej dosłowny i rozbudowany. Składa się z rysunku przedstawiającego monitor, klawiaturę i komputer, które umożliwiają użytkownikowi działania w sieci.

Ostatnim z symboli, który dotyczy sieci, ale nie oznacza urządzenia, a cały system, jest zapora sieciowa (tzw. firewall). To sposób zabezpieczania sieci przed intruzami (atakami na sieć).

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole