586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol Wi-Fi

Czym jest sieć Wi-Fi?

Wi-Fi to bezprzewodowa sieć, pozwalająca na połączenie z internetem. W zależności od mocy urządzenia sieć Wi-Fi może posiadać zasięg od kilku metrów do kilku kilometrów. Produkty zgodne z Wi-Fi posiadają odpowiednie logo, które świadczy o możliwości połączenia z siecią Wi-Fi.

Jak wygląda symbol Wi-Fi?

Spotkać można różne symbole sieci Wi-Fi – najpopularniejszym są trzy poziome, lekko wygięte ku dołowi kreski z kropką na dole. Symbol ten najczęściej jest czarny, chociaż zdarza się także w innych wersjach kolorystycznych.

symbol wifi

Oficjalnym symbolem sieci Wi-Fi jest znak towarowy firmy Wi-Fi Alliance. Symbol ten ma formę zaokrąglonego prostokąta na tle czarnego koła. Prostokąt jest czarno biały, widnieje na nim napis WiFi. Pierwsza część napisu umieszczona jest na czarnym tyle, druga na białym, co przywodzi na myśl skojarzenie z symbolem yin-yang.

Gdzie można spotkać symbol Wi-Fi?

Ten symbol często spotykamy na telefonach, komputerach i innych urządzeniach elektronicznych, mających zdolność do połączenia z Wi-Fi. Symbol ten można spotkać także w restauracjach, kawiarniach galeriach handlowych czy muzeach, co oznacza, że miejsce to posiada sieć bezprzewodową dla swoich klientów.

Oficjalny symbol Wi-Fi Alliance stosuje się do oznaczeń certyfikowanych produktów, co jest gwarancją interoperacyjności między urządzeniami.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole