586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol Disneya

Czym jest symbol Disneya?

The Walt Disney Company to korporacja medialna, zajmująca się głównie produkcją filmów, początkowo animacji oraz produkcji familijnych. Z czasem wachlarz tworzonych filmów i grupa docelowa odbiorców znacznie się poszerzyły. Firma posiada kilka kanałów telewizyjnych (np. The Disney Chanel), sieć parków Disneyland i Disney World. Do najsłynniejszych dzieł Disneya należą: postacie Myszka Miki, Królewna Śnieżka czy Kaczor Donald oraz filmy m. in. Król Lew, Pocahontas, Mulan, Pretty Woman, Good morning, Vietnam czy Piraci z Karaibów.

Jak wygląda symbol Disneya?

Logo The Walt Disney Company ewoluowało przez lata. Pierwsze znaki zaprojektował podobno sam Disney – był wówczas pracownikiem agencji reklamowej, potem został rysownikiem. Niektórzy twierdzą, że autorem był jeden z jego pracowników, co nie zostało do końca wyjaśnione. Początkowe logo stanowił jedynie podpis samego właściciela firmy, wypisany fantazyjnym fontem, nazywanym potem Waltografem. W 1985 roku symbol wzbogacono o zamek o ośmiu wieżach, a pod spodem umieszczono dawny podpis „Walt Disney”. Wzorem dla symbolu był istniejący zamek Neuschwanstein z Bawarii. W 2006 roku logo uległo lekkiej modyfikacji. Zamek nabrał bardziej realnych kształtów, uzupełniono go o więcej szczegółów – balkony, chorągwie. Dodano także spadającą gwiazdę z czarną, łukowatą linią – jej torem lotu. W czołówce filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka po raz pierwszy logo zostało użyte jako animacja, z fajerwerkami i poruszającymi się chmurami. W 2011 napis pod obrazkiem zamku zredukowano do samego nazwiska. Obecnie logo dostosowywane jest do filmu, w którego czołówce zostaje użyte, np. w Maleficent zamek przypomina Cliffside.

Logo Disney, źródło: https://www.shutterstock.com/

Co oznacza symbol Disneya?

Zamek kojarzy się z baśniami, odsyła odbiorcę do początków firmy, czyli produkowania animacji, świata bajek. Oznacza również romans i miłość, co przywodzi na myśl disneyowskie produkcje z księżniczkami w rolach głównych. Spadająca gwiazda symbolizuje marzenia, a fajerwerki magię – kina i świata filmu. Nazwisko odnosi się do założyciela marki.

Gdzie znajduje się symbol Disneya?

Logo widać w formie animacji w czołówkach filmów. Sygnuje ono również produkty promujące dzieła Disneya – od odzieży przez zabawki po przedmioty użytku codziennego.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole