586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Żabki

Żabka – informacje o firmie

Żabka to sieć niewielkich sklepów, zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Jest liderem segmentu modern convenience. Główną ideą tego rodzaju sklepów jest możliwość zrobienia szybkich zakupów na potrzeby bieżące. Żabka umożliwia ponadto skorzystanie z różnego rodzaju usług oraz punktu gastronomicznego (tzw. Żabka Cafe). Funkcjonowanie sieci oparte jest na modelu biznesowym, zwanym franczyzą.

Historia Żabki sięga do 1998 roku, kiedy w Poznaniu i Swarzędzu otwarto siedem pierwszych sklepów. Założycielem sieci jest przedsiębiorca Mariusz Świtalski. W 2000 roku powstało pierwsze Centrum Logistyczne sieci. W 2009 roku Żabka rozszerza działalność na sklepy Fresh z punktem gastronomicznym.

Obecnie Żabka posiada ponad 6000 sklepów w całym kraju, jest laureatem wielu prestiżowych nagród i jedną z najpopularniejszych marek sieci sklepów w Polsce.

Logo Żabki

Logo Żabki to nazwa „Żabka”, pisana małą czcionką w kolorze zielonym. Pod literami „a” i „b” znajduje się charakterystyczny łuk, przypominający uśmiech.

Logo Żabki, źródło: Shutterstock

Poprzednie logo przedstawiało postać uśmiechniętej żaby na żółtym tle, pod którą znajdowała się nazwa marki, pisana białą czcionką na czerwonym tle.

Żabka logo, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sklep_sieci_%C5%BBabka_w_Warszawie_02.jpg, autor: Wojciech Sarnowski, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Zmiana logo Żabki miała miejsce w 2016 roku. Nowy znak firmowy był jednym z elementów zupełnie nowej koncepcji identyfikacji wizualnej sieci, co miało stanowić wyraz zmian i symbol nowoczesnego charakteru sklepów. Ze znaku zniknęła dotychczasowa postać żaby, tworzy je teraz połączenie liter „a” i „b” oraz znajdujący się pod nimi łuk. Zmianie uległy ponadto barwy logo.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole