586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo zespołu Nirvana

Nirvana – informacje o zespole

Nirvana to amerykański zespół rockowy, założony w 1987 roku w Aberdeen przez Kurta Cobaina i Krista Novoselica. Swój pierwszy album grupa wydała w 1989 roku, ale to dopiero kolejna płyta („Nevermind” 1991) przynosi zespołowi wielką światową sławę. Tym samym Nirvana promuje dotychczas niszowy gatunek muzyczny, sprawiając, że grunge staje się gatunkiem głównego nurtu muzyki wczesnych lat 90.

Zespół kończy działalność w 1994 roku w związku ze śmiercią Kurta Cobaina – wokalista i lider grupy w wieku 27 lat popełnia samobójstwo, zażywając dużą dawkę heroiny. Nie oznacza to jednak końca popularności Nirvany, która po tym wydarzeniu rośnie wręcz lawinowo.

Logo Nirvany

Logo Nirvany przedstawia uśmiechniętą buźkę z wystawionym językiem i oczami w kształcie litery „x”. Zwykle towarzyszy mu nazwa „Nirvana”, pisana wydłużoną czcionką.

Logo Nirvany powstało w 1991 roku, a jego autorem jest Kurt Cobain. Przypuszcza się, że inspiracją do powstania znaku był szyld klubu ze striptizem The Lusty Lady w Seattle. Istnieje również hipoteza, że logo zostało stworzone na podobieństwo do wyrazu twarzy osoby, znajdującej się pod wpływem narkotyków i alkoholu.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole