586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Yamahy

Yamaha – informacje o firmie

Yamaha to japoński koncern produkujący motocykle, skutery śnieżne, łodzie, silniki, sprzęt AGD, helikoptery, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne i wiele innych.

Jego historia sięga do XIX wieku i rozpoczyna się od powstania firmy Nippon Gakki Company Ltd., założonej przez Tokurasu Yamaha w 1887 roku. Przedsiębiorstwo początkowo produkowało pianina i organy. Pierwszy motocykl Yamaha (model YA-1) został wyprodukowany w 1955 roku, w tym samym roku powstaje Yamaha Motor Company. Rok wcześniej firma zadebiutowała jako producent odtwarzaczy Hi-Fi.

Obecnie działalność firmy skupia się na wielu branżach, a koncern Yamaha jest światowym gigantem, wyróżniającym się innowacyjnością i technologicznym zaawansowaniem.

Logo Yamahy

Logo Yamahy przedstawia nazwę „Yamaha” oraz trzy skrzyżowane kamertony (kamerton to przyrząd służący do strojenia instrumentów muzycznych).

Logo Yamahy, źródło: Shutterstock

Logo Yamahy występuje w kolorze czerwonym (logo Yamaha Motors Co.) i fioletowym (logo Yamaha Corporation). Trzy kamertony są symbolami trzech filarów firmy (technologia, produkcja i sprzedaż) oraz trzech najważniejszych elementów muzycznych (melodia, harmonia i rytm), stanowią jednocześnie nawiązanie do muzycznej historii i tradycji firmy.

Na przestrzeni lat logo Yamahy zmieniało się wielokrotnie, ale od samego początku istnienia firmy obecny był w jej znaku kamerton.

Pierwsze logo Yamahy powstało w 1898 roku, przedstawiało mitycznego ptaka (Ho-oh), trzymającego w ustach kamerton. W 1916 roku jego miejsce zajęły trzy skrzyżowane kamertony.

Historia logo Yamahy, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Logoyama.jpg, autor: Yamaha, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Logo Yamahy w kształcie zbliżonym do obecnego powstało w 1964 roku. Ostatnia modyfikacja znaku miała miejsce w 2016 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole