586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Vans

Vans – informacje o firmie

Vans to amerykańska marka butów, ubrań i akcesoriów sportowych, przeznaczonych głównie dla osób uprawiających skateboarding, surfing, BMX oraz snowboarding.

Historia firmy sięga lat 60. XX wieku. 16 marca 1966 roku w Kalifornii Paul Van Doren i Jim Van Doren otwierają swój pierwszy sklep obuwniczy o nazwie The Van Doren Rubber Company, w którym sprzedają wyprodukowane przez siebie buty. Tego dnia zjawia się u nich dwunastu klientów, którzy swoje zamówienia mogą odebrać już po kilku godzinach.

To wówczas powstaje pierwszy model Vansów, który dziś znany jest pod nazwą Vans Authentic. W latach 70. firma odnosi prawdziwy sukces. W 1976 roku powstaje kultowy model Era, zaprojektowany przez legendy skateboardingu, Tonego Alva i Stacy Peraltę, który szybko podbił serca Kalifornijczyków, nie tylko fanów skatingu. Następne lata to kolejne sukcesy i dynamiczny rozwój firmy, przerwany kryzysem, z którego jednak Vans wychodzi bez szwanku.

Cechą wyróżniającą buty marki Vans jest wulkanizowana podeszwa o doskonałej przyczepności oraz możliwość zaprojektowania własnej pary butów.

Logo Vans

Logo Vans to nazwa „Vans” w kolorze czerwonym oraz znajdujący się poniżej napis „Off the wall” w kolorze czarnym. Hasło „Off the wall” pochodzi z żargonu kalifornijskich skateboardzistów i związane jest z wykonywaniem przez nich wymyślnych sztuczek w pustych basenach, po raz pierwszy użyte zostało w 1976 roku.

Logo Vans, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Vans powstało w 1966 roku. Przedstawiało nazwę „Vans”, pisaną czarną czcionką, z charakterystyczną literą „V” o przedłużonym ramieniu, która w takiej formie obecna jest w logo marki do dziś.

Vans logo, źródło: https://pixy.org/547879/, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole