586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Renault

Renault – informacje o firmie

Renault to francuska marka samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Historia firmy sięga końca XIX wieku. W 1898 roku Louis Renault zakłada warsztat w szopie pod Paryżem, gdzie wkrótce konstruuje swój pierwszy samochód. Był to trójkołowy pojazd z silnikiem De Dion Bouton i skrzynią biegów z przesuwnymi kołami zębatymi, który pokonuje wzniesienie Montmartre. Tym samym młody pasjonat motoryzacji wygrywa zakład zawarty z przyjaciółmi, a już w 1899 roku powstaje spółka trzech braci Renault, Renault Freres.

W 1903 roku w ginie jeden z braci, a sześć lat później umiera kolejny. Lois Renault zmienia nazwę firmy na Les Automobiles Renault i wprowadza system produkcji seryjnej. Podczas I wojny światowej przedsiębiorstwo orientuje działalność na potrzeby wojska Ententy, a w czasie II wojny światowej produkuje czołgi dla niemieckiej armii. W 1944 roku założyciel firmy umiera w więzieniu, nowym szefem zostaje Pierre Lefaucheux, a zakłady Renault zostają upaństwowione. W okresie powojennym następuje dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.  

Logo Renault

Logo Renault przedstawia diament, znak ma kształt rombu. Jest symbolem wysokiej jakości i siły marki.

Renault logo, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Renault powstało w 1900 roku. Przedstawiało tarczę z literą „R”. W 1906 roku znak został zmieniony – w logo pojawił się samochód, który wygrał Grand Prix. W 1919 roku jego miejsce zajmuje czołg.

Diament w logo Renault po raz pierwszy pojawia się w 1925 roku. W 1972 roku logo projektuje malarz Victor Vasarely. Od tamtego czasu symbol przeszedł wiele zmian i modyfikacji, ale jego podstawowa forma pozostała ta sama do dziś.

Historia logo Renault, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Logos_de_renault.jpg, autor: Maniac2015, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Od 2015 roku logo Renault towarzyszy hasło „Passion for life”.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole