586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Toyoty

Toyota – informacje o firmie

Toyota to japońska marka samochodów, należąca do koncernu Toyota Motor Corporation. Historia firmy rozpoczyna się w XIX wieku, a jej źródło tkwi w branży tekstylnej. Wówczas to Sakichi Toyoda opracował pierwszy w Japonii drewniany warsztat tkacki, a następnie automatyczne krosno. W 1926 roku założono zakład Toyoda Automatic Loom Works. Kilka lat później stworzono tam dział motoryzacyjny, a pierwszy prototyp auta zostaje opracowany w 1935 roku. Powstanie Toyota Motor Corporation datuje się zaś na 1937 rok.

Obecnie Toyota to największe przedsiębiorstwo motoryzacyjne na świecie i najcenniejsza marka w branży.

Logo Toyoty

Logo Toyoty ma kształt litery "T", która pochodzi od pierwszej litery nazwy marki.

Bogatą symbolikę kryją w sobie jednak trzy owale, tworzące znak Toyoty. Dwa, które na siebie zachodzą, oznaczają relacje marki z klientem opartą na zaufaniu, natomiast trzeci symbolizuje możliwości firmy i jej plany na przyszłość.

Mówi się również, że logo Toyoty jest symbolem kierownicy, a dwa okręgi oznaczają nieskończoność. Ponadto w znaku marki można znaleźć wszystkie litery jej nazwy.

Logo Toyoty, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo powstało w 1936 roku. Na znaku umieszczony był napis: "Toyoda", który w 1958 roku zmieniono na "Toyota".

W 1989 roku logo Toyoty ma już formę bardzo zbliżoną do obecnej. Od tego czasu zmiany są nieznaczne, raczej o charakterze kosmetycznym.

Słowo "Toyota" znaczy po japońsku "osiem", które uznawane jest za szczęśliwą liczbę. Tłumaczy to, dlaczego zmodyfikowano nazwę marki, pochodzącą od nazwiska założyciela firmy.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole