586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Skody

Skoda – informacja o firmie

Skoda to czeska marka samochodów. Historia firmy ma swoje źródło w XIX wieku, ale jej właściwy początek to późniejsze połączenie dwóch przedsiębiorstw. Pierwsze z nich korzeniami sięga do 1859 roku, kiedy w Pilznie powstaje zakład działający początkowo w branży metalowej i zbrojeniowej, przejęty następnie przez Emila Skodę. Druga rozpoczyna swoją działalność od produkcji rowerów w 1895 roku, kiedy Václav Laurin i Václav Klement zaczynają sprzedawać rowery pod marką "Slavia". W 1899 roku firma wypuszcza na rynek pierwszy motocykl. Sześć lat później na ulice wyjeżdża ich pierwszy samochód. W 1925 roku firma imienników łączy swoje siły ze Skodą. W 1991 roku Skoda nawiązuje współpracę z koncernem Volkswagena.

Logo Skody

Logo Skody przedstawia indiańską strzałę wpisaną w okrąg. Jest symbolem wolności, szybkości i nowoczesności. Nawiązuje do podróży Emila Skody do Ameryki Północnej.

Logo Skody, źródło: https://www.shutterstock.com/

Logo Skody w takim kształcie używane jest od 1923 roku. Od tego czasu było nieznacznie modyfikowane. Początkowo utrzymane było w niebieskiej kolorystyce, którą potem zmieniono na zieloną. W latach 90. znak uzupełniono o nazwę marki. Jego prototypem było logo z głową Indianina, skierowaną do góry.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole