586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Thrasher

Thrasher – informacje o firmie

Thrasher to amerykańska marka odzieży dla skateboardzistów i wydawca czasopisma.

Historia Thrasher rozpoczyna się w 1981 roku, kiedy Kevin Thatcher, Fausto Vitello oraz Eric Swenson zakładają czasopismo skateboardowe „Thrasher magazine”. Wkrótce potem zaczynają sprzedawać produkty z logo Trasher. Dziś marka oferuje szeroki wybór odzieży i różnego rodzaju dodatków, ale nie ogranicza się do mody, bo Thrasher jest obecnie stałym elementem popkultury.

To bardzo popularna i ceniona marka, jest znana zwłaszcza w kręgach skateboardingu i hip-hopu. Kreowane przez nią trendy wpisują się w modę uliczną, a wydawane czasopismo zawiera informacje ze świata skaterów, a także wywiady i relacje z wydarzeń oraz inne treści interesujące dla młodych ludzi.

Logo Thrasher

Logo Thrasher przedstawia nazwę „Thrasher”, pisaną czcionką Bianco. W górnej części napisu znajdują się płomienie, odchodzące od każdej z liter.  

Thrasher logo, źródło: Shutterstock

Czcionka, użyta w logo, powstała w latach 50. Prawdziwą popularność zyskała jednak dopiero w latach 70., głównie za sprawą Boba Marleya (znalazła się na okładce płyty muzyka), stając się znakiem rozpoznawczym kultury rastafarian.

W 1981 roku po czcionkę Bianco w nieco zmienionej wersji sięgnęli twórcy Thrasher, którym świat reggae wydawał się bliski.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole