520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Thrasher

Thrasher – informacje o firmie

Thrasher to amerykańska marka odzieży dla skateboardzistów i wydawca czasopisma.

Historia Thrasher rozpoczyna się w 1981 roku, kiedy Kevin Thatcher, Fausto Vitello oraz Eric Swenson zakładają czasopismo skateboardowe „Thrasher magazine”. Wkrótce potem zaczynają sprzedawać produkty z logo Trasher. Dziś marka oferuje szeroki wybór odzieży i różnego rodzaju dodatków, ale nie ogranicza się do mody, bo Thrasher jest obecnie stałym elementem popkultury.

To bardzo popularna i ceniona marka, jest znana zwłaszcza w kręgach skateboardingu i hip-hopu. Kreowane przez nią trendy wpisują się w modę uliczną, a wydawane czasopismo zawiera informacje ze świata skaterów, a także wywiady i relacje z wydarzeń oraz inne treści interesujące dla młodych ludzi.

Logo Thrasher

Logo Thrasher przedstawia nazwę „Thrasher”, pisaną czcionką Bianco. W górnej części napisu znajdują się płomienie, odchodzące od każdej z liter.  

Thrasher logo, źródło: Shutterstock

Czcionka, użyta w logo, powstała w latach 50. Prawdziwą popularność zyskała jednak dopiero w latach 70., głównie za sprawą Boba Marleya (znalazła się na okładce płyty muzyka), stając się znakiem rozpoznawczym kultury rastafarian.

W 1981 roku po czcionkę Bianco w nieco zmienionej wersji sięgnęli twórcy Thrasher, którym świat reggae wydawał się bliski.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole