586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Sony

Sony – informacje o firmie

Sony to japońska marka elektroniki użytkowej, jedna z największych w tej branży na świecie.

Jej historia rozpoczyna się w 7 maja 1946 roku, kiedy Masaru Ibuka i Akio Morita zakładają własne przedsiębiorstwo, zajmujące się początkowo drobnymi naprawami, a następnie produkcją sprzętu telekomunikacyjnego i woltomierzy.

W 1958 roku dotychczasowa nazwa firmy zostaje zmieniona na „Sony”. Nowa nazwa powstała z połączenia dwóch elementów –  łacińskiego słowa „sonus” (czyli „dźwięk”) oraz wyrażenia „sonny boy” (stosowanego w Japonii na określenie młodej osoby o otwartym umyśle). Nazwa miała być wyrazem wizji firmy, tworzonej przez zespół energicznych i twórczych osób.

Ważną datą w rozwoju firmy był 1979 rok, kiedy wprowadzono na rynek pierwszy przenośny odtwarzacz kasetowy „Walkman”.  Pod koniec lat 70. Sony wraz z Philipsem opracowują pierwszą płytę CD.

Obecnie Sony to lider w swojej branży na rynku, jest również właścicielem studia filmowego Columbia Pictures oraz wydawnictwa muzycznego Sony Music.

Logo Sony

Logo Sony to nazwa „Sony”, pisana dużą czcionką.

Logo Sony, źródło: Shutterstock

Logo Sony zostało zaprojektowane w 1957 roku przez Yasuo Kurokiego. Od tamtego czasu znak przeszedł wiele modyfikacji, ale jego zasadniczy kształt pozostał ten sam, nie różniąc się znacząco od swojej pierwotnej wersji.

Ostatnia zmiana logo miała miejsce w 1973 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole