586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Realu Madryt

Real Madryt – informacje o klubie

Real Madryt to hiszpański klub piłkarski, wielokrotny mistrz Hiszpanii i jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie.

Powstał w 1902 roku. Jego historia sięga jednak korzeniami do XIX wieku i rozpoczyna się od uformowania drużyny Foot Ball Sky w 1896 roku. Wyłoniony z niej Real Madryt został zarejestrowany przez Juana Padrós Rubió. Swój pierwszy mecz klub rozegrał zaledwie trzy dni po założeniu.

Real Madryt jest legendarnym klubem sportowym, którego historia to pasmo wielkich sukcesów, ma na koncie 34 mistrzostwa Hiszpanii, 13 Pucharów Ligii Mistrzów, zatrudnia najsłynniejszych piłkarzy. Największym rywalem klubu jest FC Barcelona.

Logo Realu Madryt

Logo Realu Madryt to okrągły herb, przedstawiający monogram składający się z trzech liter „MCF” (od nazwy „Madrid Club de Fútbol”). Znak wieńczy korona z krzyżem.

Logo Real Madryt, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Realu Madryt powstało w 1902 roku, zmieniono je sześć lat później, nadając mu okrągły kształt. W 1920 roku w logo po raz pierwszy pojawia się korona z krzyżem jako dar króla Alfonso VII, który określił klub mianem „królewskim”. W latach 1931-41 zrezygnowano z korony z uwagi na to, że Hiszpania stała się republiką. Korona wraca do logo w 1941 roku, a herb przyjmuje formę zbliżoną do obecnej.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole