586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Photoshopa

Photoshop – informacje o programie

Adobe Photoshop to program graficzny, przeznaczony do obróbki zdjęć i projektowania grafiki.

Twórcami Photoshopa byli bracia Knoll. Kiedy w 1987 roku Thomas Knoll pisał kod do wyświetlania obrazów na wyświetlaczu monochromatycznym, drugi z braci zasugerował mu dodanie funkcji edycji obrazu. Tym samym synowie fotografa, czerpiąc inspirację z pracy ojca, wspólnymi siłami napisali program, który zmienił oblicze cyfrowego świata. Prawa licencyjne do niego wykupiła wkrótce firma Adobe System. Pierwsza wersja Photoshopa miała swoją premierę w 1990 roku.

Obecnie Photoshop jest najpopularniejszym programem graficznym i podstawowym narzędziem pracy fotografów i grafików. Po swoim debiucie bardzo szybko zyskał popularność, a jego kolejne wersje ukazują się regularnie do dzisiaj.

Logo Photoshopa

Obecne logo Photoshopa to litery „Ps”, będące skrótem od nazwy programu, umieszczone w ramce o zaokrąglonych rogach. Logo w takiej formie używane jest od 2020 roku.

Photoshop logo, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Photoshopa powstało w 1990 roku wraz z premierą pierwszej wersji programu. Przedstawiało ikonę oka w kwadratowej ramce. Na symbolu oka bazowały również kolejne wersje programu, ukazujące się do 2002 roku.

W 2003 i 2005 roku w logo Photoshopa pojawiła się ikona pióra. Natomiast od 2007 roku Photoshop ukazuje się z logo z literowym skrótem nazwy programu „Ps”.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole