520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Opla

Opel – informacje o firmie

Opel to niemiecka marka samochodów osobowych i dostawczych. Firma należy do francuskiego koncernu PSA.

Jej historia rozpoczyna się w XIX wieku od produkcji maszyn do szycia. W 1862 roku niemiecki przemysłowiec Adam Opel konstruuje pierwszą z nich. Od tego momentu można mówić o dynamicznym rozwoju firmy, która wkrótce zaczyna produkować również rowery. Po śmierci założyciela w 1895 roku przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez jego synów. Cztery lata później fabrykę opuszcza pierwszy model pojazdu. W 1929 roku Opel zostaje przejęty przez koncern General Motors.

Obecnie Opel jest jedną z najbardziej znanych marek samochodowych na rynku europejskim.

Logo Opla

Logo Opla ma kształt błyskawicy wpisanej w okrąg. Okrąg to symbol litery „O” od pierwszej litery nazwy marki. Błyskawica to zaś nawiązanie do historii firmy.

Logo Opla, źródło: Shutterstock

Początkowo w logo Opla widniała ikona sterowca, zastąpiona w latach 60. przez błyskawicę, która nawiązuje do nazwy rowerów Victoria Blitz, produkowanych przez firmę w XIX wieku, a także ciężarówek Opel Blitz, znanych z lat 30. XX wieku, na których chłodnicy umieszczano nazwę ułożoną w kształt pioruna. Niemieckie słowo Blitz oznacza właśnie błyskawicę.

Logo w takiej formie powstało w 1964 roku. Od tamtej pory przeszło wiele zmian, zachowując jednak swój podstawowy kształt.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole