586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Opla

Opel – informacje o firmie

Opel to niemiecka marka samochodów osobowych i dostawczych. Firma należy do francuskiego koncernu PSA.

Jej historia rozpoczyna się w XIX wieku od produkcji maszyn do szycia. W 1862 roku niemiecki przemysłowiec Adam Opel konstruuje pierwszą z nich. Od tego momentu można mówić o dynamicznym rozwoju firmy, która wkrótce zaczyna produkować również rowery. Po śmierci założyciela w 1895 roku przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez jego synów. Cztery lata później fabrykę opuszcza pierwszy model pojazdu. W 1929 roku Opel zostaje przejęty przez koncern General Motors.

Obecnie Opel jest jedną z najbardziej znanych marek samochodowych na rynku europejskim.

Logo Opla

Logo Opla ma kształt błyskawicy wpisanej w okrąg. Okrąg to symbol litery „O” od pierwszej litery nazwy marki. Błyskawica to zaś nawiązanie do historii firmy.

Logo Opla, źródło: Shutterstock

Początkowo w logo Opla widniała ikona sterowca, zastąpiona w latach 60. przez błyskawicę, która nawiązuje do nazwy rowerów Victoria Blitz, produkowanych przez firmę w XIX wieku, a także ciężarówek Opel Blitz, znanych z lat 30. XX wieku, na których chłodnicy umieszczano nazwę ułożoną w kształt pioruna. Niemieckie słowo Blitz oznacza właśnie błyskawicę.

Logo w takiej formie powstało w 1964 roku. Od tamtej pory przeszło wiele zmian, zachowując jednak swój podstawowy kształt.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole