586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Minecraft

Minecraft  – informacje o grze

Minecraft to komputerowa gra przygodowa. Została stworzona przez Markusa Perssona i Studio Mojang, przejęte w 2014 roku przez Microsoft.

Pierwsza wersja gry powstała w 2009 roku, a dwa lata później miała swoje pierwsze wydanie na komputery osobiste. Wkrótce doczekała się również wersji mobilnych i na konsole.

Minecraft to gra 3D z perspektywą pierwszej osoby, jej grafika złożona jest z dużych pikseli. Polega na budowaniu i niszczeniu blokowych konstrukcji, umożliwia kilka trybów zabawy.

Gra Minecraft jest stale rozwijana, a jej świat nieustannie wzbogacany, zdobyła wiele prestiżowych nagród, a jej fenomen urósł do rangi zjawiska kulturowego.

Logo Minecraft

Logo Minecraft to nazwa „Minecraft”, pisana dużą czcionką z efektem trójwymiarowości. Wygląd liter nawiązuje do konstrukcji tworzonych w grze.

Minecraft logo, źródło: Shutterstock

Szczególnie charakterystyczna jest litera „A”, w której umieszczono twarz Creepera, czyli postaci z gry. Logo utrzymane jest w szarych barwach. W takiej formie jest używane od 2012 roku.

Pierwsze logo Minecraft powstało w 2009 roku wraz z wprowadzeniem testowej wersji gry. Od tamtej pory było dwukrotnie zmieniane, ale jego podstawowy trzon pozostał ten sam.  

Logo z 2009 roku sprawia wrażenie zawieszenia w powietrzu, a jego litery są wyraźnie oddzielone od siebie.

Znak zmieniono w 2011 roku, wzmacniając efekt trójwymiarowości i poszerzając czcionkę. Na literach widoczne są pęknięcia.

Ostatnia zmiana logo miała miejsce w 2012 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole