586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Nike

Firma Nike

Nike to amerykańskie przedsiębiorstwo, które jest jednym z największych na świecie producentów sportowej odzieży, sportowego obuwia i różnych sportowych akcesoriów. Firma została założona w 1964 roku w Washington County przez Billa Bowermana i Philipa Knighta. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od imienia greckiej bogini zwycięstwa – Nike.

Logo Nike - historia i znaczenie

Logo NIKE zostało wykonane w 1971 roku przez studentkę malarstwa Carolyn Davidson, której zapłacono za to jedynie 35 dolarów! Znaczek NIKE to nic innego jak jedno ze skrzydeł greckiej bogini zwycięstwa Nike. Na początku uważano je za przeciętne, bezsensowne i nic niesymbolizujące.

logo nike
Logo Nike, źródło: https://iconscout.com/icon/nike-15, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

Jednak obecnie ten symbol uważa się za fundament sukcesu firmy, która jest jednym z liderów w branży sportowej - mówi się, że to właśnie owo skrzydło greckiej bogini wniosło firmę na szczyt. Gdy symbol NIKE stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków na świecie, jego projektantka została doceniona - wręczono jej dodatkowe honorarium. Mówi się, że wynosiło ono milion dolarów.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole