586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Levi’sa

Levi's – informacje o firmie

Levi's to amerykańska marka odzieżowa, znana przede wszystkim z produkcji spodni dżinsowych. Historia firmy rozpoczyna się w 1853 roku, kiedy niemiecko-żydowski imigrant, Levi Strauss przybywa do Stanów Zjednoczonych, aby szyć ubrania dla amerykańskich robotników. Kluczem do sukcesu okazują się specjalne wzmocnienia spodni za pomocą nitów. Tym samym Levi Strauss staje się twórcą najsłynniejszych dżinsów na całym świecie. Kultowy model Levi's 501, który miał swoją premierę w 1905 roku, jest do dziś jednym z najpopularniejszych i najchętniej noszonych, a produkty firmy są dostępne w ponad stu krajach.

Logo Levi'sa

Logo Levi'sa to nazwa "Levi's" w kolorze białym na czerwonym tle. Czerwony kolor, jako barwa marki od 1936 roku, jest symbolem energii, pasji i wytrzymałości.

Logo Levi'sa

Pierwsze logo Levi'sa, obecne do dziś na naszywkach spodni, powstało w 1886 roku. Przedstawia dwa końskie zaprzęgi, które próbują rozerwać dżinsy marki Levi's.

Levi's logo, źródło: Shutterstock

Twórcy znaku chcieli podkreślić wysoką jakość i ogromną wytrzymałość spodni Levi's. Inspiracją do jego powstania była chęć przekazania informacji na temat oferowanych produktów pierwszym klientom firmy, którzy w większości byli niepiśmienni.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole