586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Hondy

Honda – informacje o firmie

Honda to japońska marka samochodów, motocykli, skuterów, samolotów i silników, należąca do Honda Motor Company. Historia firmy rozpoczyna się w 1948 roku, kiedy Soichiro Honda, wielki pasjonat motoryzacji założył przedsiębiorstwo Honda Motor Company, zajmujące się początkowo produkcją silników, motocykli i części. Pierwszy motocykl zostaje wyprodukowany rok po powstaniu firmy, natomiast pierwszy samochód marki Honda opuszcza fabrykę w 1953 roku.

W 1959 roku firma otworzyła swoją filię w Stanach Zjednoczonych, a w 1982 roku powstała tam jej fabryka. W latach 80. Honda wykupiła markę Rover, z którą rozstała się po dwunastu latach, by nawiązać współpracę z BMW.

Obecnie Honda jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych świata.

Logo Hondy

Logo Hondy ma dwie postacie w zależności od tego, na jakim pojeździe jest umieszczane. Na samochodach to duża, stylizowana litera "H", pochodząca od pierwszej litery nazw marki. Kształt logo ma przypominać również fotel, który symbolizuje wygodę i bezpieczeństwo.

Logo Hondy, źródło: https://www.shutterstock.com/

Na motocyklach Hondy umieszcza się natomiast logo w postaci skrzydła. Inspiracją do stworzenia znaku była grecka bogini Nike.

Logo Hondy, https://www.shutterstock.com/

Bogini Zwycięstwa po raz pierwszy pojawiła się w logo marki w 1948 roku. W późniejszych latach zrezygnowano z całej postaci bogini na rzecz samych skrzydeł. Logo w takiej formie przeszło wiele zmian i modyfikacji, ale już w 1968 roku zyskało kształt zbliżony do obecnego.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole