520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo YouTube’a

YouTube – informacje o serwisie

YouTube to serwis internetowy, który umożliwia publikowanie różnego rodzaju filmów, ich komentowanie i ocenianie.

Historia YouTube’a rozpoczyna się w garażu jednego z założycieli serwisu w 2005 roku. To wówczas z inicjatywy Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima została zarejestrowana domena youtube.com. Pierwszy film został opublikowany 23 kwietnia 2005 roku o godzinie 20:27 przez użytkownika jawed. Nagranie pt. „Me at the zoo" trwało 18 sekund.  W 2006 roku YouTube został kupiony przez Google. Słowo „tube” w nazwie serwisu odnosi się do slangowego określenia telewizora, zasilanego lampami CRT.

Obecnie YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych, a pod jego marką kryje się cała rodzina usług (YouTube Kids, Gaming, Red, TV i Music).

Logo YouTube’a

Logo YouTube’a, używane od 2017 roku, przedstawia ikonę przycisku do odtwarzania „Play”, czyli strzałkę skierowaną w prawo, oraz napis „YouTube”, pisany czarną czcionką.

Logo YouTube, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo powstało w 2005 roku wraz z założeniem serwisu. Przedstawiało słowa składające się na nazwę serwisu – słowo „You” pisane było czarną czcionką na białym tle, natomiast biały wyraz „Tube” umieszczony był w czerwonym prostokącie o zaokrąglonych kątach, symbolizującym kineskop telewizyjny.

Logo YouTube 2005-2011, źródło: https://www.shutterstock.com/

Logo w takiej formie używane było do 2017 roku, przechodząc jedynie niewielkie modyfikacje.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole