586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo YouTube’a

YouTube – informacje o serwisie

YouTube to serwis internetowy, który umożliwia publikowanie różnego rodzaju filmów, ich komentowanie i ocenianie.

Historia YouTube’a rozpoczyna się w garażu jednego z założycieli serwisu w 2005 roku. To wówczas z inicjatywy Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima została zarejestrowana domena youtube.com. Pierwszy film został opublikowany 23 kwietnia 2005 roku o godzinie 20:27 przez użytkownika jawed. Nagranie pt. „Me at the zoo" trwało 18 sekund.  W 2006 roku YouTube został kupiony przez Google. Słowo „tube” w nazwie serwisu odnosi się do slangowego określenia telewizora, zasilanego lampami CRT.

Obecnie YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych, a pod jego marką kryje się cała rodzina usług (YouTube Kids, Gaming, Red, TV i Music).

Logo YouTube’a

Logo YouTube’a, używane od 2017 roku, przedstawia ikonę przycisku do odtwarzania „Play”, czyli strzałkę skierowaną w prawo, oraz napis „YouTube”, pisany czarną czcionką.

Logo YouTube, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo powstało w 2005 roku wraz z założeniem serwisu. Przedstawiało słowa składające się na nazwę serwisu – słowo „You” pisane było czarną czcionką na białym tle, natomiast biały wyraz „Tube” umieszczony był w czerwonym prostokącie o zaokrąglonych kątach, symbolizującym kineskop telewizyjny.

Logo YouTube 2005-2011, źródło: https://www.shutterstock.com/

Logo w takiej formie używane było do 2017 roku, przechodząc jedynie niewielkie modyfikacje.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole