586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Google

Google – ogólne informacje

Google to wyszukiwarka internetowa, której właścicielem jest spółka Google Inc. Jej główną funkcją jest porządkowanie światowych zasobów informacji oraz ich powszechne udostępnianie. Swoimi korzeniami sięga do 1996 roku, kiedy dwóch studentów Uniwersytetu Stanforda (Larry Page i Sergey Brin) stworzyło pierwszą wersję wyszukiwarki o nazwie BackRub. W 1997 roku zarejestrowano domenę Google.com i powstała firma Google Inc. Sama nazwa "Google" wywodzi się od liczby googol, czyli liczby złożonej z jedynki i setki zer. Obecnie Google to najpopularniejsza i najchętniej używana wyszukiwarka w sieci.

Logo Google

Logo Google to napis "Google" – litery nazwy wyszukiwarki mają następujące kolory: niebieski (pierwsza i czwarta litera: G i g), czerwony (druga i ostatnia litera: o i e), żółty (trzecia litera: o) i zielony (przedostatnia litera: l).

Logo Google, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo Google powstało w 1997 roku. Już w kolejnym roku zaprojektowano jednak nowy znak przy pomocy darmowego programu graficznego GIMP – zastosowano cztery kolory oraz czcionkę Baskerville Bold. Używano go niecałe dwa miesiące, bo już w październiku 1998 roku powstało kolejne logo – zmieniono kolorystykę, dodano cień do liter oraz wykrzyknik.

Kolejna zmiana miała miejsce w maju 1999 roku. Nowe logo powstało jako wynik współpracy z projektantką Ruth Kedar, używano go przez 11 lat.

W 2010 roku usunięto cieniowanie liter, a we wrześniu 2013 roku napis został wygładzony, a litery rozjaśnione.


Ostatnia zmiana miała miejsce w 2015 roku, kiedy zmieniono font na bezszeryfowy, a logo zostało jeszcze bardziej uproszczone.

Warto również wspomnieć, że logo Google występuje niekiedy w różnych wersjach, to tzw. Google Doodle, czyli okolicznościowa zmiana logo. Modyfikacji dokonuje się z okazji świąt, ważnych wydarzeń, rocznic itp. Niekiedy logo przyjmuje formę animacji lub interaktywnej mini gry.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole