586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbole Jedi

Czym są symbole Jedi?

Rycerze Jedi to wojownicy, pochodzący z filmowej serii „Gwiezdne wojny”. Zakon skupiał osoby wrażliwe na Moc – tajemniczą siłę, panującą w ich wszechświecie. Członkowie zakonu bronili porządku, nie mogli pierwsi podnosić ręki na innych, działali jedynie w obronie słabszych lub własnej. Ich charakterystyczną broń i jeden z symboli stanowił miecz świetlny. W ich krwi występowało nadnaturalne stężenie midichlorianów, czyli nanoorganizmów, występujących w każdym stworzeniu i pozwalających odczuwać Moc. Głównym symbolem Jedi był znak Zakonu Jedi. Rycerze w czasie przymierza z Galaktyką posługiwali się także pradawnym symbolem Bendu, który później, po modyfikacji, oznaczał tylko Republikę Galaktyczną.

Jak wyglądają symbole Jedi?

Znak zakonu Jedi wyobraża miecz świetlny, w postaci pionowej linii i rozbłyskujące się na nim gwieździście światło – częsty widok w trakcie walk Jedi. Otoczony jest dwoma skrzydłami – symbolizuje działania Jedi, czyli walkę i ochronę innych.

Znak zakonu Jedi, źródło: Wikipedia

Bendu to koło (słońce) z ośmioma symetrycznymi promieniami, wyglądem przypominające koło zębate.

Symbol Bendu, źródło: Wikipedia

Do czego służą symbole Jedi?

W świecie „Gwiezdnych Wojen” symbole te oznaczały własność Rycerzy Jedi – znajdowały się na ich orderach, budynkach, przedmiotach, np. myśliwcach.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole