586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol serca

Symbol serca

Symbol serca to znak przedstawiający serce, najczęściej koloru czerwonego. Oznacza zwykle miłość, namiętność, gorące i silne uczucia. To jeden z najpopularniejszych symboli, jest rozpoznawalny na całym świecie.

Symbol serca jest obecny w sztuce, a także w kulturze masowej. Często wykorzystywany jest jako motyw dekoracyjny na różnego rodzaju przedmiotach, kartach okolicznościowych, również jako wzór tatuażu itp.

Sama postać serca ma niejasne pochodzenie. Niekiedy twierdzi się, że wywodzi się od kształtu serca krowiego, innym razem jego genezy upatruje się w kształcie rośliny.

Symbol serca, źródło: Pixabay

Symbol serca na klawiaturze

W systemie Windows symbol serca można zapisać, stosując kod: alt+3.

Emotikon serca to natomiast: <3.

Serce jako symbol

W kulturze i tradycji serce jest symbolem miłości, przyjaźni, uczucia i życia. Symbolizuje ponadto miłosierdzie, życzliwość, dobroć, prawdę, odwagę, ale również smutek, ból, żal i rozpacz. Krwawiące, złamane serce oznacza zwykle zawód miłosny i rozczarowanie.

Serce było istotne już dla starożytnych Egipcjan, którzy postrzegali je jako warunek życia wiecznego. W Biblii jest m.in. metaforą życia religijnego. Bywa przeciwstawiane głowie jako opozycja uczucia i rozumu. Symbol serca obecny jest również na oznaczeniach kart do gry (kier).

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole