586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Transformers

Transformers – informacje

Transformers to fikcyjne postacie z uniwersum Transformers - to istoty, które przypominają roboty i są wyposażone w zdolność przeobrażania się w pojazdy. Powstały jako zabawki, wyprodukowane przez firmę Hasbro w 1984 roku. W tym samym roku powstał również serial „Transformers”. Pierwszy film z serii na jego podstawie wszedł na ekrany kin w 2007 roku w reżyserii Michaela Baya. Do dziś nakręcono jego sześć części. Wszystkie przedstawiają ciągłą walkę Optimusa Prime, stojącego na czele Autobotów, z Decepticonami, którymi zawłada Megatron. Każdy film z serii to spektakularne widowisko filmowe z gwiazdorską obsadą. Obecnie Transformers i stworzone wokół nich uniwersum są stałym elementem popkultury.

Logo Transformers

Logo Transformers to nazwa „Transformers”, której wygląd wielokrotnie zmieniał się na przestrzeni lat. Pierwsze logo powstało w 1984 roku i oprócz nazwy zawierało wizerunek Autobota. Ikona Autobota jest zresztą znakiem rozpoznawczym serii i symbolem całego kulturowego zjawiska.

Logo Transformers, źródło: https://pixy.org/997018/, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/

Pierwsze takie symbole pojawiły się już na zabawkach firmy Hasbro w 1984 roku i przedstawiały uproszczoną wersję twarzy Prowla, czyli postaci z uniwersum Transformers, jednego z Autobotów.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole