586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Spider-Mana

Spider-Man – informacje ogólne

Spider-Man to fikcyjna postać, bohater komiksów wydawnictwa Marvel Comics.

Postać została stworzona przez Stana Lee, za wygląd bohatera odpowiedzialny jest z kolei rysownik Steve Ditko. Spider-man po raz pierwszy pojawia się w „The Amazing Fantasy” w 1962 roku. W numerze z sierpnia czytelnicy mogli poznać Petera Parkera, osieroconego nastolatka i wielkiego samotnika, który zostaje ugryziony przez napromieniowanego pająka. Od tamtej pory wyposażony zostaje w niezwykłe moce i niespotykane zdolności, które początkowo wykorzystuje w celach zarobkowych. Przełomem jest zabójstwo jego wujka, które powoduje, że Spider-Man staje w obronie sprawiedliwości.

W kolejnych latach postać Spider-Mana stała się bazą do seriali animowanych, filmów telewizyjnych i kinowych, a wkrótce na dobre zagościła w popkulturze.

Logo Spider-Mana

Logo Spider-Mana to ikona przedstawiająca pająka. Symbol jest integralną częścią stroju tej postaci i umieszczony jest na jej piersi.

Logo Spider-Mana, źródło: https://pixy.org/4426987/, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/

Pierwszy symbol Spider-Mana powstał w 1962 roku, a od tego czasu przeszedł wiele zmian i modyfikacji. Kolejne emblematy pająka różniły się rozmaitymi szczegółami, zmieniano kształt jego ciała i długość oraz ułożenie nóg.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole