586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Santandera

Santander – informacje o banku

Santander to hiszpańska grupa bankowa, która jest jedynym z największych banków na świecie. Jej historia sięga XIX wieku, kiedy to powstał Banco Santander, którego nazwę wywiedziono od nazwy miasta w północnej Hiszpanii. Dziś Santander obecny jest w Europie i Ameryce, ma prawie sto pięćdziesiąt milionów klientów i niemal dwanaście tysięcy oddziałów na całym świecie.

Santander Bank Polska należy do Grupy Santander od 2011 roku. To bank uniwersalny, który w latach 2001–2018 funkcjonował pod nazwą Bank Zachodni WBK SA. W 2018 roku zmienił nazwę i swoje barwy. Bank obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, firmowych itd. Na polskim rynku działa ponadto należący do tej samej grupy Santander Consumer Bank, którego działalność skupia się wokół kredytów konsumenckich.

Logo Santandera

Logo Santander przedstawia białą ikonę płomienia i nazwę „Santander”, pisaną białą czcionką i umieszczoną na czerwonym tle.

Logo Santander, źródło: Shutterstock

Płomień w logo, przypominający kształtem literę „S”, jest symbolem zwycięstwa, triumfu i przywództwa. Kolor czerwony to z kolei wyraz energii, siły i zdecydowania.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole