520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Supreme

Supreme – informacje o firmie

Supreme to amerykańska marka odzieżowa, a także producent rozmaitych akcesoriów i sklep deskorolkowy.

Historia Supreme rozpoczyna się w 1994 roku, kiedy w Nowym Jorku James Jebbia otwiera swój pierwszy sklep, sprzedający początkowo produkty innych marek, a wkrótce również własne. Jebbia, zafascynowany kulturą skate, zdobył doświadczenie w firmie Stussy (uznawanej za pioniera streetwearu), które następnie wykorzystał w stworzeniu własnej firmy i marki.

Firmę wyróżniają limitowe produkty i ich ograniczona dostępność. Obecnie na całym świecie funkcjonuje dwanaście sklepów Supreme, a przed każdym z nich codziennie ustawiają się kilometrowe kolejki. Firma ma na koncie współpracę z takimi markami jak Lacoste, Nike, Loius Vuitton, ale sama marka Supreme jest już sama w sobie światowym fenomenem.

Logo Supreme

Logo Supreme to nazwa „Supreme”, pisana czcionką Futura Heavy Oblique w kolorze białym i umieszczona w czerwonym prostokącie.

Supreme logo, źródło: Shutterstock

Logo marki, zwane Supreme Box, powstało w 1994 roku. Inspiracją projektu była twórczość amerykańskiej artystki konceptualistki, Barbary Kruger.

Według niektórych źródeł James Jebbia miał pożyczyć projektantowi logo książkę artystki, a tym samym styl Kruger stał się podstawą do stworzenia znaku marki.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole