586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Supreme

Supreme – informacje o firmie

Supreme to amerykańska marka odzieżowa, a także producent rozmaitych akcesoriów i sklep deskorolkowy.

Historia Supreme rozpoczyna się w 1994 roku, kiedy w Nowym Jorku James Jebbia otwiera swój pierwszy sklep, sprzedający początkowo produkty innych marek, a wkrótce również własne. Jebbia, zafascynowany kulturą skate, zdobył doświadczenie w firmie Stussy (uznawanej za pioniera streetwearu), które następnie wykorzystał w stworzeniu własnej firmy i marki.

Firmę wyróżniają limitowe produkty i ich ograniczona dostępność. Obecnie na całym świecie funkcjonuje dwanaście sklepów Supreme, a przed każdym z nich codziennie ustawiają się kilometrowe kolejki. Firma ma na koncie współpracę z takimi markami jak Lacoste, Nike, Loius Vuitton, ale sama marka Supreme jest już sama w sobie światowym fenomenem.

Logo Supreme

Logo Supreme to nazwa „Supreme”, pisana czcionką Futura Heavy Oblique w kolorze białym i umieszczona w czerwonym prostokącie.

Supreme logo, źródło: Shutterstock

Logo marki, zwane Supreme Box, powstało w 1994 roku. Inspiracją projektu była twórczość amerykańskiej artystki konceptualistki, Barbary Kruger.

Według niektórych źródeł James Jebbia miał pożyczyć projektantowi logo książkę artystki, a tym samym styl Kruger stał się podstawą do stworzenia znaku marki.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole