586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Mastercard

Mastercard – informacje o firmie

Mastercard (Mastercard Inc.) to spółka z siedzibą w Nowym Jorku, świadcząca usługi finansowe i obsługująca płatności. Jest drugą co do wielkości firmą w branży, zaraz po spółce Visa.

Jej historia sięga korzeniami do lat 40. XX wieku. Powstała z inicjatywy grupy banków jako konkurencja dla organizacji BankAmericard (dziś Visa) i od 1966 roku funkcjonowała pod nazwą Interbank. Wkrótce firma wypuszcza swoją pierwszą kartę Master Charge, której nazwę zmieniono w 1979 roku na MasterCard. W 2002 roku łączy się z organizacją wydającą karty płatnicze, Europay International i zaczyna działać jako MasterCard Worldwide.

Logo Mastercard

Logo Mastecard przedstawia dwa zachodzące na siebie koła oraz nazwę „Mastercard”, pisaną małą czcionką.

W punkcie stycznym czerwonego i żółtego koła widać barwę pomarańczową, która zastąpiła paski imitujące przechodzenie jednej barwy w drugą, obecne w poprzednim logo marki (1996-2016).

mastercard logo
Logo Mastercard, źródło: Shutterstock

Logo Mastercard w dzisiejszej formie używane jest od 2016 roku, ale charakterystyczny motyw kół obecny jest w identyfikacji wizualnej marki od 1968 roku. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych na świecie.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole