586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo SGH

SGH – informacja o uczelni

SGH (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) to wyższa uczelnia ekonomiczna w Warszawie, jedna z najstarszych uczelni w Polsce.

Jej historia sięga początku XX wieku, a rozpoczyna się w październiku 1906 roku, kiedy zainaugurowano pierwszy rok akademicki na Prywatnych Kursach Handlowych Męskich Augusta Zielińskiego. W 1915 roku uznano je za szkołę wyższą, której nadano nazwę Wyższa Szkoła Handlowa w Warszawie. W 1924 roku przyznano uczelni prawo nadawania stopni zawodowych i akademickich, a wkrótce mianowano pierwszych profesorów i docentów. Rok później pierwszym rektorem został Bolesław Miklaszewski. W 1933 roku uczelnia zmieniła nazwę na Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Podczas II wojny światowej działała pod różnymi nazwami, a pierwsza powojenna inauguracja roku akademickiego odbyła się w kwietniu 1945 roku. Cztery lata później uczelnia została upaństwowiona i przekształcono ją w Szkołę Główną Planowania i Statystyki. Od 1991 roku funkcjonuje ponownie jako Główna Szkoła Handlowa.

Obecnie SGH prowadzi studia pierwszego stopnia, studia magisterskie na 13 kierunkach w języku polskim i 4 kierunkach w języku angielskim, szkołę doktorską, 141 programów studiów podyplomowych oraz 3 programy Executive MBA.

Logo SGH

Logo SGH to napis „SGH”, będący skrótem nazwy uczelni, pisany dużą czcionką. Znak w takiej formie został wprowadzony w 2019 roku.

Identyfikacja wizualna uczelni obejmuje ponadto godło Szkoły Głównej Handlowej, przedstawiające statek handlowy z polską banderą (koga), które do 2019 roku używane było jako jej logo. Znak nawiązuje do tradycyjnego herbu i pieczęci uczelni z początku XX wieku.

Godło/logo SGH, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sgh_c_logo.jpg, autor: Panek, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Obecnie godło ze statkiem może być stosowane przez rektora i wyższe władze uczelni w sytuacjach oficjalnych i dokumentach prawnych.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole