586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Seata

Seat – informacje o firmie

Seat to hiszpańska marka samochodów osobowych, należąca do koncernu Volkswagen AG.

Jej historia rozpoczyna się w 1950 roku, kiedy powstaje Sociedad Española de Automóviles de Turismo – przedsiębiorstwo zakłada Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, korporacja sześciu banków oraz koncern Fiata.

Pierwszy samochód Seat 1400 opuszcza fabrykę w Barcelonie trzy lata później. W 1957 roku powstaje kolejny model – Seat 600 w przeciwieństwie do swojego poprzednika jest produkowany i sprzedawany masowo. To jednocześnie bardzo istotna data w historii firmy i początek jej dynamicznego rozwoju.  

W 1982 roku Seat nawiązuje współpracę z Volkswagenem. Kolejny przełom to 1984 rok, kiedy z linii produkcyjnej zjeżdża Seat Ibiza, powstały we współpracy z Porsche. W 1990 roku Volkswagen staje się właścicielem marki, a nazwa Sociedad Española de Automóviles de Turismo, S.A. zostaje zmieniona na SEAT, S.A.

Logo Seata

Logo Seata to duża litera „S”. Charakterystyczne linie symbolizują Avenida Diagonal, czyli aleję przecinającą Barcelonę, miejsce powstania marki. W takiej formie logo używane jest od 2017 roku.

Seat logo, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Seata powstało w 1950 roku. Wówczas wszystkie auta marki produkowane były na licencji Fiata.

Logo Seata 1950, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Logo-seat-1950.jpg, autor: Mkxmkx, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Od tamtego czasu logo Seata przeszło wiele zmian i modyfikacji. Charakterystyczna litera „S” po raz pierwszy pojawia się w latach 80.

Logo Seat 1950-1999, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Evolucion_del_logo_SEAT_Clasissauto_2015_(6).jpg, autor: Juancar22, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole