488 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Lego

Lego - historia marki

Lego to przedsiębiorstwo i marka zabawek, która swoimi korzeniami sięga lat 30. XX wieku. Wówczas to duński stolarz Krik Christiansen założył firmę, zajmującą się produkcją i sprzedażą zabawek drewnianych. Inspiracją do tego kroku stała się drewniana kaczka, którą mężczyzna wystrugał dla swoich dzieci po pożarze pracowni i śmierci żony. Zabawka bardzo przypadła dzieciom do gustu, a w konsekwencji dała początek firmie, która wkrótce zaczęła produkować również klocki, początkowo drewniane, od 1947 roku także plastikowe.

Firma stała rodzinną tradycją, aby potem przekształcić się w prawdziwe imperium, odnoszące spektakularne sukcesy na całym świecie.

Obecnie Lego jest najbardziej znaną marką klocków na świecie.

Logo Lego

Obecne logo Lego używane jest od 1998 roku, to napis "LEGO" w kolorze białym z czarnym i żółtym obramowaniem na czerwonym tle. Kolor żółty nawiązuje do barwy ludzików z klocków, natomiast biały oznacza miejsce dla wyobraźni.

Logo Lego

Na przestrzeni czasu logo marki zmieniało się jednak wielokrotnie. Pierwszy znak firmowy powstał w 1934 roku i przedstawiał czarny napis z nazwą marki na białym tle. Dopiero dwa lata później stworzono logo, które stosowano do sygnowania zabawek.

Logo Lego 1936

W kolejnych latach wprowadzano logo w różnych barwach. Pierwszym kolorowym znakiem był używany od 1946 roku.

Logo Lego 1946


Logo z 1959 roku przypomina już znak stosowany dzisiaj.

Logo Lego 1959

Lego - nazwa marki

Nazwa "Lego" pochodzi od duńskich słów „leg godt”, które oznaczają „baw się dobrze”, ale słowo „Lego” ma również swoje znaczenie w łacinie - znaczy „składam”. Nazwa została przyjęta przez założyciela firmy w 1934 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole